r e k l a m a
Partner portalu
Serce rośnie, kiedy KGW "Pełna Chata" w Szczepanowicach zabiera się za zbiórkę charytatywną

Serce rośnie, kiedy KGW "Pełna Chata" w Szczepanowicach zabiera się za zbiórkę charytatywną

Wielkie, metalowe, czerwone serce stanęło w Szczepanowicach. Serce, które okoliczni mieszkańcy wypełnili nakrętkami już po raz drugi w zaledwie 4 dni! Niemożliwie? Dla Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich "Pełna Chata" w Szczepanowicach nie ma rzeczy niemożliwych!

Wielkie metalowe serce w Szczepanowicach

Skąd wziął się pomysł? Jak zwykle – z potrzeby. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Pełna Chata” zainteresowało się historią nieuleczalnie chorej Zuzi (https://www.facebook.com/ZuziaNaszAniolek), która wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji. Do poprawy jakości jej życia potrzeba olbrzymich środków finansowych.

Panie z Pełnej Chaty wpadły na doskonały, ekologiczny i rzecz jasna Smart pomysł, żeby zorganizować zbiórkę nakrętek. Zdecydowano się na postawienie przyciągającego uwagę serca i… chwyciło!

Dwa dni, pojemnik pełny, osiem dni, pojemnik znowu pełny

Tak ekspresowej reakcji mieszkańców nie spodziewał się nikt! W ciągu dwóch dni stalowe serce zapełniło się po brzegi i wymagało opróżnienia. Po kolejnych sześciu pojemnik znowu wygląda na pełny. Można mieć podejrzenia, że mieszkańcy Szczepanowic specjalnie na tę okazję przez cały rok nie wyrzucali nakrętek, bo inaczej trudno to wytłumaczyć. Serce rośnie, gdy widzi się tak piękne, inteligentne i pożyteczne akcje organizowane przez ludzi, którym zależy. My dodatkowo doceniamy wysiłek włożony w zorganizowanie pojemnika, który nie tylko jednoznacznie kojarzy się z akcją charytatywną, ale także integruje lokalną społeczność i jest ekologiczny.

Sami zresztą zobaczcie. Za zgodą pań z KGW udostępniamy zdjęcia serca:

Panie z KGW „Pełna Chata” znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/KGWPelnaChata/

Zbiórkę na Zuzię znajdzie tutaj: https://www.facebook.com/ZuziaNaszAniolek

--

Korzystając z okazji…

Korzystając z Waszej uwagi, chcielibyśmy życzyć pięknych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, podczas których nie zabraknie równie wspaniałych pomysłów, co ten zrealizowany przez KGW ze Szczepanowic. Możliwe, że ze względu na wyjątkową sytuację, nie wszystkim będzie dane się spotkać. Skorzystajmy więc z dobrodziejstwa technologii i użyjmy jednej z aplikacji do połączeń video. Nie zapominajmy o seniorach - już teraz warto pomyśleć o małym szkoleniu i pokazać mniej cyfrowym członkom rodziny, w jaki sposób odebrać połączenie na Skype czy Messengerze. Bądźcie zdrowi!


Do zobaczenia w Nowym Roku,

redakcja SmartWies.pl

r e k l a m a

Polecany artykuł

r e k l a m a
r e k l a m a

Polecane z TPR