r e k l a m a
Partner portalu
Druga edycja MOJA SMART WIEŚ - nawet 5 tys. zł do wygrania!

Druga edycja MOJA SMART WIEŚ - nawet 5 tys. zł do wygrania!

Kilkukrotnie na łamach portalu wspominaliśmy o drugiej edycji konkursu Moja Smart Wieś organizowanego przez naszych partnerów z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk. Zapraszamy do udziału. Zgłoszenia można przesyłać do 15 lutego.

Moja Smart Wieś – co to za konkurs?

Moja Smart Wieś. IDEA i FAKT to druga edycja popularnego konkursu mającego na celu popularyzowanie i promocję koncepcji Smart Villages wśród mieszkańców obszarów wiejskich, prezentację innowacji pojawiających się w przestrzeni wiejskiej, ale także zbudowanie banku dobrych praktyk i pomysłów na poprawę jakości życia na wsi. Brzmi ciekawie, prawda?

Druga edycja konkursu znacznie rozszerza jego formułę. Tym razem prace konkursowe pogrupowane są dwóch kategoriach: FAKT oraz IDEA. Każda z nich rozpatrywana jest osobno i każdej z nich do wygrania jest nawet 5000 zł!

FAKT – zrealizowane inicjatywy

W kategorii FAKT przyjmowane będą prace, które przedstawiają istniejące już inicjatywy wiejskie, które sprawiają, że wieś staje się obszarem bardziej przyjaznym do życia. Oczywiście pracę należy odpowiednio udokumentować, a swój wybór uzasadnić - w jaki sposób na obszarach wiejskich usługi i rozwiązania między innymi z zakresu: edukacji, transportu, energetyki, opieki zdrowotnej, usług socjalnych, rolnictwa mogą pozytywnie wpłynąć na jakość życia obywatela wsi?

Do zgłoszenia powinno załączyć się film, fotografie, rysunki lub infografiki, ale także wskazać inicjatora opisywanego przedsięwzięcia, lata realizacji oraz jego kosztorys, o ile jest możliwy do pozyskania.

Maksymalna objętość przesłanych materiałów to 5000 słów.

Proste? Mamy nadzieję, że tak. Większość z tych informacji można pozyskać przeszukując Internet i wysyłając kilka e-maili.

IDEA – pomysły

Drugą kategorią jest IDEA, do której można zgłaszać prace związane z pomysłami na rozwój obszarów wiejskich. Wszystkie innowacje powinny nawiązywać do tematu konkursu, czyli do smart villages – mówiąc wprost, powinny podnosić jakość życia na wsi.

Opisy innowacji należy wzbogacić o zdjęcia poglądowe, rysunek, infografikę lub film prezentujące dobre praktyki, zaplanować koszt, miejsce i czas realizacji, a także wskazać inicjatora i beneficjentów opisywanej inicjatywy.

Wierzymy, że tylko czekaliście na taką okazję. Wreszcie projekty odłożone do szuflady zdobędą należne im uznanie.

Uwaga, w tej kategorii również maksymalna objętość to 5000 słów.

Do kiedy zgłoszenia?

Zgłoszenia przyjmowane są już tylko do 15 lutego 2021, ale nawet jeśli dopiero teraz pierwszy raz przeczytaliście o konkursie – czasu powinno wystarczyć, żeby złożyć pracę konkursową. Rozstrzygnięcie nastąpi 30 czerwca 2021. O laureatach organizatorzy poinformują na swojej stronie oraz we wszystkich kanałach partnerów (między innymi u nas!).

Jakie są nagrody?

Trzeba przyznać, że organizatorzy tej edycji poszli na całość. Do wygrania jest w sumie aż 34 000 zł, podzielone według kategorii i rodzaju wyróżnienia.

Pierwsze miejsca w każdej z kategorii (IDEA i FAKT) poza wieczną sławą i uznaniem zapewni laureatom zastrzyk gotówki w wysokości 5000 zł!

Drugie i trzecie miejsca we wszystkich kategoriach nagrodzone zostaną kwotami 4000 zł i 3000 zł.

Dodatkowo, w każdej z kategorii, wybranych zostanie aż 5 tzw. wyróżnień, a każda z wyróżnionych prac nagrodzona będzie kwotą 1000 zł.

Podsumowując, kwoty nagród w każdej z kategorii prezentują się następująco:

I miejsca - 5 000 zł,

II miejsca - 4 000 zł,

III miejsca - 3 000 zł,

oraz 5 wyróżnień po 1 000 zł.

Ale to nie wszystko - konkurs zwieńczony zostanie uroczystą galą rozdania nagród! Zwycięstwo będzie więc nie tylko okazją do niezłego zarobku, ale także do zyskania uznania w oczach ekspertów, naukowców, dziennikarzy i samorządowców również zainteresowanych rozwojem polskiej wsi. Jest o co walczyć!

Strona organizatora, na której uzyskacie dodatkowe informacje:

http://www.irwirpan.waw.pl/746/badania/moja-smart-wies-idea-i-fakt

Strona poprzedniej edycji, na której znajdziesz inspiracje:

http://smart.irwirpan.waw.pl/

Poniżej plakat konkursu podsumowujący wszystkie najważniejsze szczegóły:Redakcja SmartWies.pl

we współpracy z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk

r e k l a m a

Polecany artykuł

r e k l a m a
r e k l a m a

Polecane z TPR